O HYGIENE

Okrem čeľustnej ortopédie sa naša ambulancia špecializuje aj na dentálnu hygienu. Na tento účel máme v našich priestoroch vyhradenú samostatnú ambulanciu.

Citlivý prístup a rodinná atmosféra zbaví strachu aj tých, ktorí majú túto stránku života kvôli predsudkom, alebo zlým skúsenostiam z minulosti zanedbanú. Takisto deti si často sadajú do kresla na profesionálne očistenie zúbkov prvý krát práve u nás, aby sme mohli zahájiť liečbu strojčekom na krivé zuby.

Dentálna hygiena je veľmi dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o zuby a ďasná. Pri profesionálnom čistení zbaví dentálny hygienik pacienta nánosov zubného kameňa, povrchových pigmentov a povlakov za pomoci ultrazvuku, ručných nástrojov a pieskovača. To je prvý predpoklad k tomu, aby sa ukľudnili zápaly a ďasná prestali krvácať.

Hygienik pacientovi vysvetlí a predvedie najvhodnejší spôsob domácej starostlivosti o chrup najskôr na modeli a následne priamo v jeho ústach. Odporučí mu metódu čistenia zubov šitú na mieru, vhodné typy pomôcok ako napríklad zubnú niť, medzizubné kefky, ústnu vodu, formu fluoridácie a iné. Životnosť zubov a parodontu sa vďaka pravidelným návštevám profesionálnej dentálnej hygieny výrazne predlžuje.Oznamy & Aktuality