domáca starostlivosť

Odstránenie zubných povlakov a kameňa profesionálom je len prvým krokom na ceste k orálnemu zdraviu. Dentálny hygienik naučí pacienta vhodné postupy a techniky čistenia a použitie najúčinnejších pomôcok. Tréning na modeloch a v ústach pacienta potom uľahčí domácu starostlivosť.

Keďže sme vyššie uviedli, že povlak sa zo zvyškov stravy vytvorí rádovo za 24-48 hodín, je potrebné, aby sa dokonalá očista praktizovala aspoň raz denne, lepšie večer po poslednom jedle. Ráno je zas dobré zuby umyť zo spoločenských dôvodov. Preto my odporúčame umývať zuby 2-krát denne, najlepšie nie bezprostredne hneď po jedle, kedy je pH v ústach nízke a sklovina viac náchylná na opotrebovanie. Kvôli tomuto dôvodu neodporúčame ani príliš časté umývanie zubov počas dňa. Platí že, menej je niekedy viac a kvalita predčí kvantitu.

Výber zubnej pasty, ústnej vody či deodorantov má na úspechu iba druhoradý význam a nikdy nenahradí mechanickú stránku čistenia, čiže účinnú techniku a správne kefky. Odporúčame začať čistenie od najužších priestorov medzizubnou kefkou a niťou až po fluoridáciu zubnou pastou, či gelom klasickou kefkou skloviny zbavenej zubných povlakov.

Odporúčame čistenie začať od najužších priestorov medzizubnou kefkou a niťou až po fluoridáciu zubnou pastou, či gelom s klasickou kefkou na sklovine, ktorú sme takto zbavili zubných povlakov.
Oznamy & Aktuality